Ukliďme Česko - Ukliďme Lednici 1. 4. 2023

23. únor 2023

POJĎTE SE SPOLEČNĚ S NÁMI ZAPOJIT DO AKCE UKLIĎME ČESKO – 1. 4. 2023

V rámci tradiční akce Ukliďme Česko budeme opět uklízet i Lednici. Zapojit se může každý z vás. První dubnovou sobotu máme letos v plánu sbírat odpadky podél bývalé kočárové cesty (tzv. Špacírky), vedoucí od lednického zámku k loveckému zámečku Janův hrad. Dnes je tato zeleně značená turistická trasa jednou z nejfrekventovanějších cest pro pěší i cyklisty. Tomu bohužel odpovídá i množství odpadků podél ní, jak v zámeckém parku, tak v lese před Janohradem.

Na trasu vyjdeme v 10.00 hodin od Maurské vodárny pod zámkem, konec úklidu bude u Janova hradu.

V případě dostatečného počtu dobrovolníků se rozdělíme a půjdeme k Janohradu i druhou trasou - po žluté turistické stezce kolem Loveckého zámečku. Zpět do Lednice se po společném občerstvení vrátíme výletní lodí.

Na setkání i společnou pomoc místu, které máme rádi se těší

Členové Okrašlovacího spolku Lednice, z.s.